NACOMI Next Level Retinol 0.35% & Bakuchiol 1% Серум за лице

30 мл.

820.00 ден

Категории: , , ,

Опис

Ретинол + Бакучиол серум наменет за интензивна нега на сензитивна кожа, како и почетници со ретинол. Ретинолот е број еден компонента во борба против брчките, но покрај тоа е одличен и при превенција на акни, корекција на флеки од акни и подобра структура за кожата. Оваа активна состојка е погодна за сите типови кожа кои сакаат максимална нега и превенција на знаци на стареење, како и изедначен тен. Серумот е формулиран со 0.35% ретинол, што го прави производ со солидна толеранција, но одлични ефекти. Додатокот на бакучиол екстракт дава дополнителна нега и во синергија со ретинолот, намалувајќи негативни влијанија од слободните радикали и УВ зрачењето.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.