NACOMI Purifying Face Toner Тонер за лице

100 мл.

690.00 ден

Категории: , ,

Опис

Тонер на база на салицилна киселина 1% и шикимична киселина, наменет за кожа склона кон акни. Оваа комбинација од состојки врши ексфолијација на кожата, помага при намалување на производството на себум, ги чисти и ја намалува видливоста на порите.

Состав:

Aqua, Glycerin, Sorbitan Oleate Decylglucoside Crosspolymer, Salicylic Acid, Phenoxyethanol, Shikimic Acid, Althaea Officinalis Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Persea Gratissima Fruit Extract, Citrus Grandis Fruit Extract, Niacinamide, Amylopectin, Dextrin, Polydextrose, Parfum, Sodium Citrate, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Trisodium NTA, Sodium Hydroxide, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Benzyl Alcohol.

Како се користи:

Протресете пред употреба. Нанесете на туфер или на чисти раце и нанесете на кожата со кружни движења. Избегнувајте контакт со очи. Производ за надворешна употреба.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.