NACOMI Red Clay Глина за лице

100гр

390.00 ден

Опис

Совршен избор за кожа која е склона кон иритации, испукани капилари, розацеа.. Ја подобрува микроциркулацијата на кожата и го намалува црвенилото, подобрувајќи ја текстурата на кожата и превенирајќи пукање на капилари, вени, акни.

Состав:

100% Red Clay

Како се користи:

Измешајте од глината со малку вода или масло за да се формира нежна паста. Може да се користи и со пантенол раствор, за екстра хидратација и спречување на дехидрација на кожата од глината. Нанесете на чиста кожа и почекајте да се исуши, потоа исплакнете со млака вода. Не дозволувајте глината да стои долго сува на кожата, за да не дојде до непотребна дехидрација. Веднаш штом почувствувате дека маската е сува, измијте го лицето.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.