NACOMI Retinol Body Cream Крема за тело

150 мл.

1,099.00 ден

Опис

Благодарение на уникатната комбинација на состојки од ретинол и витамин Ц, оваа кремна нуди хидратација и анти ејџ нега на вашата кожа на телото. Ретинолот, како најефективниот облик на нега на кожата погоден од знаците на стареење, ги стимулира клетките наречени фибробласти и го зголемуваат природното производство на колаген, додека витамин Ц има антиоксидативно и избелувачко дејство. Дополнително збогатена со масло од бадем, авокадо и хијалуронска киселина која нудат длабинска хидратација.

Состав:

Aqua, Cetearyl Alcohol, Propanediol, Persea Gratissima Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Alcohol, Coco-Caprylate/Caprate, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Retinol, Phytosterols, Olea Europaea Fruit Oil, Ascorbyl Palmitate, Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Ethylhexylglycerin, Raspberry Ketone, Glycerin, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Sorbitan Oleate, Tocopheryl Acetate, Sodium Hydroxide, Benzyl Glycol, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Citric Acid, Potassium Cetyl Phosphate, Parfum, Polysorbate 20, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol.

Како се користи:

Нанесете го кремот на исчистена кожа на телото. Оставете целосно да се впие. Не е дозволен за користење при бременост и лактација. Доколку се нанесува наутро да се користи и заштитна крема со СПФ.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.