PURA PERLA The Ultimate Hyaluronic Moisturizer Крема за лице

50 гр.

800.00 ден

Категории: , , ,

Опис

The Ultimate Hyaluronic Moisturizer е за оние кои имаат сува, нормална или сензитивна кожа. Решение особено за студените зимски денови. Со  Ecocert сертифицирани екстракти од краставица, женшен и гинко билоба за кои е докажано дека ја намалува видливоста на фините линии и ја подобруваат цврстината на кожата. Кремата содржи и хијалуронска киселина која е најсилниот хумектант на пазарот без конкуренција. Има моќ да врзува голема количина на вода а со тоа ја одржува кожата влажна и ја чува нејзината еластичност во текот на целиот ден. Лицето  ќе изгледа сјајно, здраво и свежо.

Без разлика дали сега влегувате во светот на anti-age препаратите за лице или веќе долго се негувате со внимателно одбрани состојки, оваа крема ќе ги задоволи вашите очекувања.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.