The Perfect Pink Скраб за тело Strawberry Kisses

Strawberry Kisses – Скраб за тело со неодолив мирис на јагода.

350гр.

400.00 ден

Категорија:

Опис

The Perfect Pink Cosmetics се појави во 2020 год. како новитет на нашиот пазар и позади овој бренд стојат две девојки,Христина и Тијана. Се започна од неколку месечна работа во Америка каде Христина работеше во продавница и лабораторија за изработка на природни и органски козметички производи. Од таму се роди љубовта и идејата кон оваа работа. После долги истражувања,усовршувања и доедуцирање собравме храброст да ја отвориме нашата online продавница.

Природен скраб кој е наменет за пилинг на вашето тело. Ја отстранува секоја нечистотија
од кожата, гo ослободува влакното и со триење на кожата му овозможува да расте
исправено, на тој начин ја неутрализира појавата на поткожни влакна. При контакт со
вода, создава пена која има ефект на купка за туширање, а притоа има толку неодолив
мирис, што е буквално ХРАНА за вашата кожа. Во својот состав овој производ има
природни путери и масла, глицерин, витамин Е, органски шеќер и мирисни масла.
По негова употреба кожата ќе биде нежна, мазна и свиленкаста на допир.

 

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.