TIAM Hyaluronic Water Plumping Serum Серум за лице

1,060.00 ден

Категории: , ,

Опис

Овој хидратантен бустер серум е збогатен со Hyaluronic Acid Complex, екстракт од лотус и пантенол. Овозможува инстантна хидратација и смирување на кожата, како и посебен сјај. Одличен е за секојдневна употреба и лесен за комбинирање со активни состојки и шминка.

Состав:

Purified Water, Butylene Glycol, Glycerin, Lotus Extract, Betaine, 1,2-hexanediol, Panthenol, Total Hyaluronic Acid (Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed High Alluronic Acid, Sodium Hyaluronate (High and Low Molecular), Sodium Hyaluronate Crosspolymer) 1,500ppm, Polysorbate 60, Caprylic/capric Triglyceride, Allantoin, Hydroxyethylacrylate/ Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Hydroxyethyl Cellulose, Xanthan Gum, Bergamot Oil, Lemon Peel Oil

Како се користи:

По користење на тонер или на чиста кожа нанесете од серумот. Соодветен за дневна и вечерна рутина.

 

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.