TIAM My Signature Vita B5 Toner Тонер за лице

890.00 ден

Категории: , ,

Опис

Балансирачки pH тонер збогатен со витамин Б5 за одржување на балансот на влажноста на кожата. Ја хидратира, зајакнува и обновува кожата благодарение на моќните состојки како пептиди, бетаин и Про витамин Б5! Не содржи алкохоли и мириси.

Состав:

Water, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Panthenol (10000ppm), Betaine, Hydrolyzed Collagen, Glycerin, rh-Oligopeptide-1, Palmitoyl Pentapeptide-4, Acetyl Hexapeptide-8, Sodium Hyaluronate, Saccharomyces/Viscum Album (Mistletoe) Ferment Extract, Saccharomyces/Imperata Cylindrica Root Ferment Extract, Lactobacillus/Soybean Ferment Extract, Chlorphenesin, Disodium EDTA, Citric Acid

Како се користи:

По чистење на лицето, нанесете со тапкање од тонерот на лицето. Продолжете со рутината.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.