TIAM Snail & Azulene Sleeping Mask Вечерна маска за лице

1,360.00 ден

Опис

Вечерна маска за лице збогатена со 85% слуз од полжав и азулен (камилица) , со цел регенерација и ревитализација на уморената кожа. Го подигнува нивото на влажност на кожата, давајќи и младежки свеж изглед и хидратација.

Состав:

“Snail Mucus Filtrate (85%), Butylene Glycol, Sunflower Seed Oil, Caprylic/capric Triglyceride, Betaine, Cetearyl Alcohol, Cetearylolibate, Sorbitanolibate, Dimethicone, Carbomer, Arginine, Sodium Polyacrylate, Ethylhexanediol, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Allantoin, Phenoxyethanol, Xanthan Gum, Matricaria Flower Oil, Sodium Guiaazulene Sulfonate (80ppm)

Како се користи:

По завршување на вечерната рутина, нанесете од маската на лицето и оставете да делува преку целата ноќ. Наутро исплакнете.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.