TIAM Snail & Azulene Water Essence Есенција за лице

920.00 ден

Категории: , ,

Опис

Збогатена со 87% слуз од полжав и азулен (камилица), оваа alcohol-free есенција превенира губење на влажност на кожата и помага при нејзин баланс, оставајќи ја нежна, мазна и хидрирана. Соодветен за сите типови на кожа, посебно за сензитивна.

Состав:

Snail Mucus Filtrate (87%), Butylene Glycol, Glycerin, Betaine, Allantoin, Chamomile Flower Extract, Beta-glucan, Sodium Hyaluronate, Matricaria Flower Oil, Dipropylene Glycol, Yeast/mistletoe Fermentation Extract, Yeast/strawberry Fermentation Extract, Lactobacillus/soybean Fermentation Extract, Panthenol, Hydroxyethylcellulose, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Clofenesin, 1,2-hexanediol, Sodium Guiaia Julene Sulfonate (15ppm), Disodium EDTA

Како се користи:

По чистење на лицето, нанесете на полувлажна кожа со тапкање за маскимална апсорбација. За подобра хидратација, нанесете неколку слоеви со тапкање.

 

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.