TIAM Vita B3 Source Серум за лице

40мл

1,060.00 ден

Категории: , ,

Опис

Збогатен со ниацинамид и арбутин, овој серум е совршен избор за рапава кожа, неизедначен тен, а истовремено го регулира себумот и акните, додека арбутинот придонесува за смирување и лекување на кожата.

Состав:

Water, Niacinamide (10%), Butylene Glycol, Arbutin (2%), Allantoin, Dipotassium Glycyrrhizate, Lindera Erythrocarpa Extract, Cornus Officinalis Fruit Extract, Geranium Thunbergii Extract, Hydroxyethylcellulose, Sodium Hyaluronate, Methylpropanediol, Laurylpyridinium Chloride, Chlorphenesin, 1,2-Hexanediol

Како се користи:

Нанесете 2 3 капки со пипетата по тонирање на лицето, нежно измасирајте за максимален ефект.

 

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.