Промоција!

Trust my sister Curl activator cream Крема за виткана коса

Крема за стилизрање на виткана коса.

150 мл

370.00 ден

На залиха

Опис

Крема за стилизрање на виткана коса. Невообичаена композиција која овозможува правилна нега на виткана и брановита коса. Linseed oil  ја зајакнува и скротува истовремено косата, давајки и прекрасен сјај, виталност и мекост, давајки и на локната прекрасна природна форма. Во комбинација со масло од лен, кое ја потхранува и хидрира, со масло од семка од грозје кое е одлично за сува и безживотна коса и кое ја штити косата од надворешни фактори и радикали. Во себе го содржи и ALMONDERMIN™ complex кој навлажнува, дава еластичност и креира заштитен биофилм на површината на кожата со што се добива прекрасен сјај и виталност.

Нанеси на влажна коса. Исуши природно или со фен.

Состојки : Aqua, Cetearyl Alcohol, Zea Mays Starch, Propanediol, Glycerin, Linum Usitatissimum Seed Oil, Vitis Vinifera Seed Oil, Behentrimonium Chloride, Sorbitol, Butyrospermum Parkii Butter, Tocopheryl Acetate, Linum Usitatissimum Seed Extract, Althaea Officinalis Root Extract, Prunus Amygdalus Dulcis Fruit Extract, Polyquaternium-10, Sodium Acetate, Sodium Chloride, Isopropyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.