Промоција!

Trust my sister Emollient mask Маска за коса

Маска наменета за коса со ниска порозност

200 мл

420.00 ден

Нема на залиха

Опис

Маска наменета за коса со ниска порозност која комплетно ќе го промени начинот на стилизирање на косата. Благодарение на миксот на внимателно одбрани моќни состојки наменети за коса со ниска порозност, оваа маска го балансира лачењето на маснотоја што овозможува косата да е постојано свежа и со волумен без да се масти, а притоа поттикнува раст. Длабински го негува и хидрира скалпот а косата добива друга димензија на виталност.

Како се корсити ?

Нанеси на чиста и влажна коса, остави да делува 10-30мин, па исплакни

Состојки

 Aqua, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Isopropyl Myristate, Adansonia Digitata Seed Oil, Caprylic / Capric Triglyceride, Cetrimonium Chloride, Butyrospermum parkii Butter, Cocos Nucifera Oil, Theobroma Cacao Hydroxy-6, Polyquaterguarnium Seedrox, Polyquater. Chloride, Dehydroacetic Acid, Citric Acid, Parfum, Benzyl Alcohol.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.