Trust My Sister Mousse shampoo for high porosity hair Шампон

Шампон против сува, оштетена и нескротлива

200 мл

690.00 ден

На залиха

Опис

Дали си во потрага на шампон кој не само што нема да ја влоши состојбата на твојата коса туку и ке ја остави мека, потхранета и витална по користењето?

Овој шампон е внимателно создаден токму за твојата коса. The BAOBAB TEIN NPN шампон овозможува анти ејџ ефект на влакното и ја одржува косата во одлична кондиција. Ја штити и зајанува, овозможувајки и јачина и флексибилност. Има регенерирачко дејство и потхранувачки ефект. Екстрактот од нори алги ја штити од високи температури и од сончеви зраци а истовремено ја потхранува и омекнува на допир. Во комбинација со дериватот од витамин Е и дериватот од витамин Ц има анти радикален ефект, кој го одржува виталниот изглед на косата. Овој шампон креира заштитен биофилм на површината на косата.

Сосотјки : Aqua, Butane, Coco-Glucoside, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Propane, Glycerin, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Hydrolyzed Adansonia Digitata Seed Extract, Porphyra Umbilicalis Extract, Linum Usitatissimum Seed Extract, Althaea Officinalis Root Extract, Prunus Amygdalus Dulcis Fruit Extract, Cetrimonium Chloride, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Caesalpinia Spinosa Gum, Hydrogen Palmated Glycerides Citrate, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Polyquaternium-6, Lecithin, Tocopherol, Sodium Hydroxide, Trisodium NTA, Ascorbyl Palmitate, Glyceryl Oleate, Parfum, Citric Acid, Xanthan Gum, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Benzyl Alcohol, Phenoxyethanol.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.