Промоција!

Trust My Sister Mousse shampoo for low porosity hair Шампон

Шампон за масна коса кој поттикнува забрзан раст и регенерација

200 мл

345.00 ден

Нема на залиха

Опис

Дали ти е потребен шампон кој ќе биде ефикасен и лесен во исто време? Внимателно одбраните состојки во овој пена шампон овозможуваат длабинско чистење на влакното, негово лесно измивање, редуцирање на вишокот себум! Овој шампон е идеален за масна коса и истиот поттикнува забрзан раст и регенерација!

Како се користи ?

Протреси го шампонот , нанеси пена на раката околу 10 цм и убаво измасирај ја косата 1мин па исплакни 

Екстремно запалива материја. Може да експлодира ако е исложен на загревање. Држи го подалеку од топлина, топли површини, искри, оган и сл. Не прскај врз пламен. Штити го од сонце и од темп над 50степени. Иритантно за очи.

Состојки : Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Butane, Propane, Linum Usitatissimum Seed Extract, Kigelia Africana Fruit Extract, Allium Cepa Bulb Extract, Panax Ginseng Root Extract, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Salvia Sclaomrea Extract, Zeylanicum Bark Extract, Althaea Officinalis Root Extract, Prunus Amygdalus Dulcis Fruit Extract, Hydrolyzed Soy Protein, Polyquaternium-6, Glucose, Glycerin, Panthenol, Zinc PCA, Niacinamide, Biotin, Citrulline, Cetrimarate, Cetrimarate Chlorate Chlorate Chloride, Tetrimonium Chloride, Chlorinium Chlorine HCl, Glucosamine HCl, Ornithine HCl, Pyridoxine HCl, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, Trisodium NTA, Propanediol, Propylene Glycol, Citric Acid, Parfum, Phenoxyethanol.

 

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.