Промоција!

Trust My Sister Serum for low porosity hair Серум за коса

Серум креиран за коса со ниска порозност

40 мл

295.00 ден

Нема на залиха

Опис

Овој серум креиран за коса со ниска порозност е создаден со цел креирање на заштитна бариера на површината на косата. Истовремено ја подигнува косата од корен со што се создава природен баланс на скалпот и поттикнување на забрзан раст.  Балансираната композиција од природни масла со мали молекули длабоко пенетрираат во влакното и овозможуваат интензивна хидратација и волумен.

Нанеси неколку капки на сува коса со нежна масажа и по неколку часа исплакни со шампон. Или нанеси на влажна чиста коса неколку капки на врвовите на косата. Избери кој метод  повеќе ти одговара.

Состојки : Dimethicone, Dimethiconol, Adansonia Digitata Seed Oil, Cocos Nucifera Oil, Parfum.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.