DR. JART Cicapair Sleepair Ampoule Mask

110 ml

2,490.00 ден

Само 2 останати во залиха

Опис

Маска за максимална хидратација и регенрација и на најсензитивната кожа. Лесна гелна текстура, без леплив ефект, која придонесува за лесна апсорпција длабоко во кожата, зајакнувајќи ја нејзината бариера и задржувајќи ја потребната влажност на истата. Посебна формула која има за цел 6 функции – еластичност на кожата, навлажнување, изедначување на тенот, подобрување на текстурата, сјајност и лифтинг, а резултатите се видливи веднаш. Совршена за сензитивна и иритирана кожа.

Состав:

Water/Eau,Dipropylene Glycol, Propaned Glycerin, Caprylyl Methicone, 1,2-Hexanediol, Achillea Millefolium Oil, Houttuynia Cordata Extract, lex Aquifolium (Holly) Leaf Extract, Niacinamide, Trehalose, Vinyl Dimethicone, Butylene Glycol, Dimethiconol, Cetyl Dimethicone, Chondrus Crispus Extract, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Polyvinyl Alcohol, Saccharum Officinarum (Sugarcane) Extract, Tromethamine, Caprylyl Glycol, Dehydroxanthan Gum Sodium Acrylate/Sodium Acryloyidimethyl Taurate Copolymer, Polyisobutene, Hedera Helix (vy) Extract, Streptococcus Thermophilus Ferment, Melia Azadirachta Leaf Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Adenosine, Disodium EDTA, Panthenol, Caprylyl/Capryl Glucoside, Sorbitan Oleate, Madecassoside, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Fusidium Coccineum Ferment Filtrate, Ethylhexylglycerin, Coccinia Indica Fruit Extract, DNA, Amber Powder, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Dextrin, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Corallina Officinalis Extract, Moringa Oleifera Seed Oil, Asiaticoside Methyipropanediol, Centella Asiatica Leaf Extract, Bamboo Vinegar, Asiatic Acid, Madecassic Acid, Calcium Chloride, Centella Asiatica Extract, Magnesium Sulfate Eryngium Maritimum Callus Cuitu Filtrate

Како се користи:

Како последен чекор од вашата рутина, нанесете доволна количина на целото лице и деколте и тапкајте за максимална апсорпција. Исплакнете наутро со млака вода. Да се користи 2- 3 пати неделно.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.