Промоција!

Trust my sister Hot oil treatment for medium porosity hair Масло за коса

Зајакнување, еластичност и ревитализација.

285.00 ден

На залиха

Опис

Сувата коса без сјај, наклонета на кинење и пукање има потреба од зајакнување, еластичност и ревитализација. Оваа формула креирана на база на масло од сладок бадем, макадамиа и авокадо овозможува моќна доза на киселини богати со масти кобинирани со доза на нутритивни состојки. Длабоко пенетрира во скалпот и во самото влакно со што се обновува виталноста на косата и се дава природен сјај. Дополнително ја штити кожата од екстерни фактори и високи температури. Маслото од сладок бадем ја подобрува циркулацијата на скалпот, стимулира нови фоликули, авокадото регенерира, хидрира и дава јачина. Додека макадамиа маслото ја враќа јачината и штити од мастење. 

Нанеси неколку капки по должина на косата, на влажна коса и измасирај го скалпот. Остави неколку часа па исплакни.

Состојки: Olea Europaea Fruit Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Persea Gratissima Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Parfum

 

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.