NACOMI Retinol 1% Серум

30мл

820.00 ден

Категории: , ,

Опис

Вечерен серум со врвен квалитет со чист ретинол 1%, креиран за намалување на фините линии, подобрување на текстурата на кожата и изедначување на тенот. Збогатен со комплекс од хијалуронски киселини и екстракти помага за одржување на влажноста на кожата и нејзина хидратација. Овозможува долготрајни ефекти и младешки изглед. Број еден активна компонента во борбата против брчките, а воедно и акни и флеки.

Состав:

Aqua, Glycerin, Coco-Caprylate/Caprate, Cetyl Alcohol, Panthenol, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Glycine Soja Oil, Retinol, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Sodium Hyaluronate, Citrus Aurantium Amara Flower Extract, Jasminum Officinale Flower Extract, Lavandula Angustifolia Flower Extract, Paeonia Officinalis Flower Extract, Prunus Serrulata Flower Extract, Sambucus Nigra Flower Extract, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Rosa Damascena Flower Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Raspberry Ketone, ToCopheryl Acetate, Benzyl Alcohol, Sodium Lauroyl Glutamate, Polysorbate 20, Propanelyiol, Dehydroacetic Acid, Benzyl Glycol, Ethylhexylglycerin.

Како се користи:

Нанесете мала количина на чисто и суво лице за време на вечерната рутина, пред користење на крема или масло. Примената на ретинолот започнува со 2 пати неделно, постепено зголемувајки го користењето. 1% ретинол се препорачува за кожа со висока толеранција или за индивидуи кои веќе имаат искуство со оваа компонента. За почетници или сензитивна кожа, погледнете го истиот производ во пониска концентрација.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.