NACOMI Brightening Face Mask with VITAMIN C Маска за лице

50мл

860.00 ден

Нема на залиха

Опис

Маска за лице со осветлуцачко дејство благодарение на витаминот Ц кој го изедначува тенот и хиперпигментацијата. Ултра стабилната форма на витаминот Ц во комбинација со алфа арбутин го стимулира колагенот, редуцира дисколорација и флеки, изедначувајќи го тенот. Како силен антиоксидант, ги елиминира слободните радикали, успорувајќи го процесот на стареење. Збогатена со rosehip масло и хијалуронска киселина, ја затегнува, освежува и омекнува кожата. Совршена за зрела кожа, за кожа склона на флеки и акни, за сензитивна кожа, како и кожа на која и недостасува сјај.

Состав:

Aqua, Cetearyl Alcohol, Glycerin, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Coco-Caprylate/Caprate, Rosa Canina Seed Oil, Alpha-Arbutin, Propylheptyl Caprylate, Potassium Cetyl Phosphate, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Glycine Soja Oil, Tocopherol, Dehydroacetic Acid, Propane, Benzyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Raspberry Ketone, Benzyl Alcohol, Sodium Hydroxide.

Како се користи:

Нанесете на сува и чиста кожа, избегнувајќи го делот околу очите и устата. Оставете да делува 15мин, потоа исплакнете. Продолжете со серум и/или крема за хидратација. Доколку ја користете маската, не аплицирајте киселини или ретинол во истата апликација. Задолжително нанесување на СПФ заштита за сонце кога се користи маската, како и секој производ кој содржи витамин Ц.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.