NACOMI COZY MORNING BODY SET

990.00 ден

Категории: , ,

Опис

Разубавете ги вашите божиќни утра со нашиот козметички сет кој ќе ве пренесе во пријатна атмосфера на магичен Божиќ. Како топло ќебе, ќе ве завитка со мирис на свежи пецива, а содржаниот мус и пилинг за тело ќе направат да почувствувате дека вашата кожа станува мека и кадифена на допир. Овој комплет е совршен начин да го започнете денот во празнично расположение. Посегнете по уникатна козметика и уживајте во секој момент со насмевка на лицето! Сетот вклучува: Утрински пилинг за тело 100 ml Лебдечките слатки ноти ќе ве пренесат во атмосферата на магични моменти полни со радост, додека нежните честички ќе ја разлистат кожата, оставајќи ја мека, мазна и полна со сјај. Пилингот збогатен со природни путери и масла ја навлажнува, ја подобрува цврстината и го одложува процесот на стареење на кожата. Утрински мус за тело 180 мл Деликатната и мека мус ќе ја навлажне вашата кожа, ќе ја нахрани и ќе ја завитка во мирисот на свежо печените слатки. Содржаниот екстракт од лаванда регенерира, смирува и носи момент на релаксација.
СОСТОЈКИ

Cozy morning INCI body scrub: Sucrose, Butyrospermum Parkii Butter, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Cocos Nucifera Oil, Glyceryl Stearate, Theobroma Cacao Seed Butter, Cocamidopropyl Betaine, Tocopheryl Acetate, Parfum, Aqua. Cozy morning INCI Body Mousse: Butyrospermum Parkii Butter, Glycine Soja Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Cera Alba, Helianthus Annuus Seed Oil, Glycerin, Cetyl Alcohol, Parfum, Tocopheryl Acetate, Lavandula Angustifolia Flower Extract, Aqua, Citric Acid.
НАЧИН НА КОРИСТЕЊЕ

Утрински пилинг за тело: нанесете го пилингот на влажна кожа и масирајте додека не се раствори шеќерот, а потоа исплакнете со вода. Производот е за надворешна употреба. Утрински пена за тело: нежно масирајте мала количина пена во кожата. Производот е за надворешна употреба.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.