NACOMI Fix It Up Niacinamide 15% Серум

30мл

450.00 ден

Категории: , ,

Опис

Серум со мултинаменско дејство наменет за сите типови кожа, на база на ниацинамид, алое вера, пантенол и хијалуронска киселина. Ниацинамидот е одличен во контролата на акни и флеки, истовремено има и одлично антиејџ дејство, додека пак останатите три компоненти ќе придонесат за задржување на еластичноста, превенција на фините линии како и лесна хидратација без комедоген ефект. Може да се комбинира со ретинол, АХА и БХА киселини, пептиди.

Состав:

Aqua, Niacinamide, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Glycerin, Panthenol, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Cellulose, Hectorite, Propanediol, Dehydroacetic Acid, Benzyl Glycol, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, Sodium Benzoate, Raspberry Ketone, Potassium Sorbate.

Како се користи:

Нанесете мала количина на чисто и суво лице за време на дневната и вечерната рутина со нежна масажа и тапкање пред користење на крема или масло.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.