NACOMI Ghassoul Clay Глина за лице

50мл

360.00 ден

Нема на залиха

Опис

Мароканската лава глина е тајната за прекрасна и чиста кожа. Ги отсранува мртвите клетки од површината на кожата и го упива вишокот себум со цел да ја остави кожата прекрасна, сјајна и чиста. Екстремно богата со природни минерали, совршено ја подобрува текстурата на кожата. 100% Moroccan Lava Clay Измешајте од глината со малку вода или масло за да се формира нежна паста. Нанесете на чиста кожа и почекајте да се исуши, потоа исплакнете со млака вода. White Clay / Kaolin Белата глина прави вистински чуда за кожата. Доколку вашата кожа е сензитивна и склона на иритации, алергии и акни, оваа глина е вистинскиот избор. Ја смирува кожата и го изедначува тенот, оставајки ја сјајна и мека.

Состав:

100% Moroccan Lava Clay

Како се користи:

Измешајте од глината со малку вода или масло за да се формира нежна паста. Може да се користи и со пантенол раствор, за екстра хидратација и спречување на дехидрација на кожата од глината. Нанесете на чиста кожа и почекајте да се исуши, потоа исплакнете со млака вода. Не дозволувајте глината да стои долго сува на кожата, за да не дојде до непотребна дехидрација. Веднаш штом почувствувате дека маската е сува, измијте го лицето.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.