NACOMI Green Clay Глина за лице

65гр

360.00 ден

Нема на залиха

Опис

Зелената глина е најпозната по своите својства за постигнување на кристално чиста и сјајна кожа. Го отстранува вишокот себум и ја чисти кожата од сите нечистотии со нежна ексфолијација. Истовремено ја потхранува и ревитализира.

Состав:

100% Montmorillonite

Како се користи:

Измешајте од глината со малку вода или масло за да се формира нежна паста. Може да се користи и со пантенол раствор, за екстра хидратација и спречување на дехидрација на кожата од глината. Нанесете на чиста кожа и почекајте да се исуши, потоа исплакнете со млака вода. Не дозволувајте глината да стои долго сува на кожата, за да не дојде до непотребна дехидрација. Веднаш штом почувствувате дека маската е сува, измијте го лицето.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.