NACOMI Acid Peeling AHA PHA 30% Серум

30мл

820.00 ден

Категории: , ,

Опис

Киселински пилинг во форма на серум со 30% комплекс од АХА и ПХА киселини. Совршено врши ексфолијација на мртвите клетки на површината на кожата, ја измазнува истата и го изедначува тенот.Комбинацијата од 2 типа на киселини има антибактериско својство, поттикнува обновување на кожата, подобрување на нејзината текстура, враќајки го нејзиниот природен баланс. Видливо наламува дисколорација, превенира стареење и фини линии. Овој серум е совршен за измазнување, сјајност и прекрасна текстура на кожа! Да не се користи во комбинација киселини и ретинол. Доколку ги користите, направете пауза со овие активни состојки од околу една недела. Не е соодветен за време на лактација или бременост.

Состав:

Aqua, Glycolic Acid, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Sodium Bicarbonate, Glycerin, Citric Acid, Gluconolactone, Mandelic Acid, Lactic Acid, Tartaric Acid, Lactobionic Acid, VacciniumMacrocarpon Fruit Extract, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Acer Saccharum Extract, Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil, Citrus Limon Peel Oil, Cellulose, Hectorite, Glucose, Sorbitan Oleate Decylglucoside Crosspolymer, Maltodextrin, Xanthan Gum, Dehydroacetic Acid, Raspberry Ketone, Benzyl Glycol , Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Ethylhexylglycerin, Limonene.

Како се користи:

Нанесете на чиста кожа мала количина и нежно масирајте 10мин, потоа исплакнете. Нанесете крема по негово користење. Задолжително СПФ заштитен фактор кога се користи овој производ.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.