NACOMI MANDARIN & ICED YUZU BODY SET

990.00 ден

Категории: , ,

Опис

Подгответе се за посебен одмор со нашиот сет за тело со мирис на сочна мандарина и освежителна јузу. Почастете си момент на релаксација откривајќи ја комбинацијата на егзотична овошна арома со нота на Божиќен шарм. Оваа пријатна комбинација на мириси од цитрус ќе го поттикне празничното расположение и ќе ги обвие вашите сетила, додека пилингот за тело и пената ќе се грижат за вашата кожа, оставајќи ја мека и свиленкаста мазна. Сетот вклучува: Пилинг за тело со мирис на мандарина и јузу 100 мл Нежно го ексфолира епидермисот, оставајќи ја кожата свиленкаста, мазна и миризлива со освежителна комбинација од мандарина и јузу. Пилингот збогатен со природни путери и масла ја навлажнува, го подобрува единството и го одложува процесот на стареење на кожата. Мус за тело со мирис од мандарина и јузу 180 мл Вратете ја енергијата и сјајниот изглед на вашата кожа со нашиот освежителен мирис на пена за тело. Збогатен со пчелин восок, хранлив шеа путер и екстракт од мандарина, ќе ја омекне, навлажнува и разгалува вашата кожа.
СОСТОЈКИ

Body scrub with tangerine and yuzu scent INCI: Sucrose, Butyrospermum Parkii Butter, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Cocos Nucifera Oil, Theobroma Cacao Seed Butter, Glyceryl Stearate, Tocopheryl Acetate, Cocamidopropyl Betaine, Aqua, Parfum, Linalool, Limonene, CI 45370.Body fragrance INCI: Butyrospermum Parkii Butter, Glycine Soja Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Cera Alba, Helianthus Annuus Seed Oil, Glycerin, Cetyl Alcohol, Parfum, Tocopheryl Acetate, Citrus Reticulata Fruit Extract, Citric Acid, Aqua, Alpha-Isomethyl Ionone, Citral, Limonene, Linalool, CI 45370.Environmental
НАЧИН НА КОРИСТЕЊЕ

Нанесете од скработ на вашето тело ,а потоа хидрирајте и разгалете ја вашата кожа со цитрусната пена за тело

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.