NACOMI MARSHMALLOW SHOWER GEL 300 ML Гел за туширање

Гел за туширање погоден за секој тип на кожа посебно за сензитивна, кој не ја суши кожата и ја остава мазна и сјајна. Дополнително збогатен со витамин Б3 кој го забрзува производството на колаген, витамин Е кој ја смирува кожата и витаминот Ц ја зацврстува кожата, го осветлува нејзиниот тон и додава сјај. Заштитува од штетното влијание на слободните радикали, благодарение на кои го успорува процесот на стареење на кожата.
Нанесете го гелот на влажна кожа и масирајте додека не се формира пена, а потоа исплакнете. Избегнувајте контакт со очи. Производ за надворешна употреба

510.00 ден

Категории: , ,

Опис

Состојки:

Aqua, Lauryl Glucoside, Sodium Cocoyl Isethionate, Sorbitol, Glycerin, Niacinamide, Althaea Officinalis Root Extract, Polymnia Sonchifolia Root Juice, Panthenol, Potassium Palmitoyl Hydrolyzed Wheat Protein, Lecithin, Glyceryl Oleate, Glyceryl Stearate, Glycol Distearate, Coco-Glucoside, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Tocopherol, Sodium Hydroxide, Ascorbyl Palmitate, Parfum, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Citric Acid, 2-Phenoxyethanol, Trisodium NTA.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.