NACOMI Next Level Trehalose 10% Серум за лице

30 мл.

820.00 ден

Категории: , , ,

Опис

Серум формулиран да биде хидрирачка бомба за кожата, да го намали интензитетот на фини линии и да даде здрав сјај. Наменет за интензивна нега на дехидрирана кожа без свежина и сјај. Ова е честа појава кај зрела кожа, како и кај млада кожа склона кон неправилности која е третирана со повеќе активни состојки и е склона кон иритации. Ги намалува перутањето и црвенилото, ја враќа еластичноста на кожата и свежиот изглед. Серумот содржи 10% трехалоза, хумектанс со ултра навлажнувачко дејство за кожата. Исто така содржи хијалуронска киселина за додатна свежина за кожата, церамиди и витамин Е за максимална нега на заштитната бариера, како и пептиди за одлична антиејџ нега. Одличен избор и за регенерација на кожа која пролонгирано е изложена на сончеви зраци.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.