NACOMI Peptides 10% Серум

30мл

860.00 ден

Категории: , ,

Опис

Лифтинг серум – содржи 10% концентрација од тројна формула на едни од најефективни состојки против стареење. Matrixyl® Morphomics™ го редуцира намалувањето на фините линии на челото за 20% со редовно користење за 6 недели, додека Matrixyl™ 3000 ги редуцира брчките околу очите за 23% со редовно користење од 2 месеци. Progeline™ ја затега регијата околу брадата, контурирајки го лицето. Овој серум овозможува трајни резултати со редовно користење за младешки изглед.

Состав:

Aqua, Glycerin, Trifluoroacetyl Tripeptide-2, Hydrolyzed Rice Protein, Hydrolyzed Pea Protein, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, N-Prolyl Palmitoyl Tripeptide-56 Acetate, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Proline, Glycine, Hectorite, Dextran, Xanthan Gum, Cellulose, Carbomer, Sodium Lactate, Citric Acid, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Sodium Benzoate, Caprylyl Glycol, Polysorbate 20, Potassium Sorbate.

Како се користи:

Нанесете мала количина на чисто и суво лице за време на дневната и вечерната рутина со нежна масажа и тапкање пред користење на крема или масло. Пептидите можат да се користат на секојдневна база или во ротација со други активни состојки. Може да се користи заедно со ретинол и нијацинамид.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.