NACOMI Protein Face and Body Cream Крема за лице и тело

150 мл.

1,099.00 ден

Опис

Мултифункционална крема наменета за лице и тело, погодена за сензитивна, сува, иритирана и атопична кожа. Комбинацијата на протеини од ориз, церамиди и Avocadin™ HU25 содржани во кремот интензивно ја негуваат и регенерираат кожата. Протеините се одговорни за одржување на водата во епидермисот и ја навлажнуваат, омекнуваат и измазнуваат нејзината структура. Ги минимизираат иритациите од надворешните влијанија и ја зајакнуваат хидролипидната бариера. Ја прават кожата кадифено мазна, мека и и даваат здрав изглед.

Состав:

Aqua, Olea Europaea Fruit Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Cetearyl Alcohol, Propanediol, Cetyl Alcohol, Glycerin, Niacinamide, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Biosaccharide gum-1, Ceramide NP, Ceramide AP, Ceramide EOP, Hydrolyzed Wheat Protein and Triticum Vulgare Starch, Hydrolyzed Rice Protein, Persea Gratissima Oil, Hydrolyzed Silk, Ascorbyl Palmitate, Phytosterols, Sodium Lauroyl Lactylate, Phytosphingosine, Sorbitan Oleate, Ethylhexylglycerin, Cholesterol, Potassium Cetyl Phosphate, Maltodextrin, Xanthan Gum, Parfum, Carbomer, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol.

Како се користи:

Нанесете мала количина на исчистено лице или тело. Нежно масирајте и оставете додека не се апсорбира целосно. Избегнувајте контакт со очи. Производ за надворешна употреба.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.