NACOMI SPOT TREATMENT CREAM 30ML Спот третман

Спот третман на база на Elestab ™, бисаболол, glycyrrhetinic acid и ниацинамид кои имаат антибактериско и антивоспалително дејство, помагаат во борбата против акните и црнките. Овој спот третман го забрзува заздравувањето на воспаленијата, ја намалува иритацијата и црвенилото.
Нанесете на одреденото место наутро и/или навечер. Нежно масирајте и оставете додека не се апсорбира целосно. Избегнувајте контакт со очи. Производ за надворешна употреба. Не користете на иритирана/оштетена кожа. Прекинете ја употребата доколку се појават несакани реакции.

720.00 ден

Категории: , ,

Опис

Состојки:

Aqua, Niacinamide, Propanediol, Glycerin, Coco-Caprylate/Caprate, Propylheptyl Caprylate, Trehalose, Sodium Polyacrylate, Bisabolol, Glycyrrhetinic Acid, Allantoin, Biosaccharide gum-1, Hexamidine Diisethionate, Lactic Acid, Tocopherol, Glycine Soja Oil, Maltodextrin, Tocopheryl Acetate, Parfum, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.