NACOMI Srunning Skin Mandelic Acid+PHA 10% Серум

30мл

740.00 ден

Категории: , ,

Опис

Серум за нежен пилинг ефект на база на манделична киселина и ПХА киселини. Одличен за сензитивна, а истовремено проблематична кожа за која гликолната киселина е премногу интензивна. Правејќи нежна ексфолијација на клетките, го изедначува тенот и флеките, делува како превентива на фини линии и брчки. Манделичната киселина е одлична за смирување на црвенила или инфламација од акни, како и дисколорација и флеки од истите.

Состав:

Aqua, Glycerin, Gluconolactone, Mandelic Acid, Cocos Nucifera Water, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Prunus Amygdalus Dulcis Seed Extract, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Hydrogenated Lecithin, Lactobionic Acid, Triethanolamine, Cellulose, Hectorite, Tapioca Starch, Citric Acid, Raspberry Ketone, Triheptanoin, Trilaurin, Hydrogenated Olive Oil Caprylyl Esters, Tocopherol, Xanthan Gum, Dehydroacetic Acid, Benzyl Glycol, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Ethylhexylglycerin.

Како се користи:

Нанесете мала количина на чисто и суво лице за време на дневната или вечерната рутина со нежна масажа и тапкање пред користење на крема или масло.Избегнувајте користење заедно со ретинол. Доколку ги користите, користете ги овие две компоненти во различни денови. Серумот за најдобар ефект препорачуваме да се користи од 3 до 4 пати неделно. СПФ треба да биде задолжителен дел од рутината, особено кога користиме хемиски ексфолијанти од овој тип.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.