NACOMI Vitamin C 15% Серум

30мл

582.00 ден

Само 2 останати во залиха

Категории: , ,

Опис

Концентриран серум базиран на 3 форми на витамин Ц е совршениот начин за враќање на сјајот на кожата. Ја редуцира појавата на фини линии и брчки, го изедначува тенот и е одличен за борба против флеки од акни. Збогатен со rosehip oil и almond oil, овој серум ја измазнува и смирува кожата, давајЌи и природен сјај и изедначен тен.

Состав:

Aqua, Ascorbic Acid, Glycerin, Coco-Caprylate/Caprate, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Sodium Bicarbonate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Ascorbyl Glucoside, Rosa Canina Fruit Oil, Lauryl Glucoside, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Xanthan Gum, Cellulose, Hectorite, Citric Acid, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol.

Како се користи:

Нанесете мала количина на чисто и суво лице за време на дневната рутина со нежна масажа и тапкање пред користење на крема или масло. Задолжително нанесување на СПФ. Овој серум во комбинација со крема со заштитен фактор, е идеална комбинација за заштита на кожата од оксидативен стрес во текот на денот.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.