NACOMI White Clay Kaolin Глина за лице

100гр

390.00 ден

Опис

Белата глина прави вистински чуда за кожата. Доколку вашата кожа е сензитивна и склона на иритации, алергии и акни, оваа глина е вистинскиот избор. Ја смирува кожата и го изедначува тенот, оставајки ја сјајна и мека.

Состав:

100% Kaolin

Како се користи:

Измешајте од глината со малку вода или масло за да се формира нежна паста. Нанесете на чиста кожа и почекајте да се исуши, потоа исплакнете со млака вода.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.