TIAM AC Fighting Spot Rx Cream Крема

1,020.00 ден

Категории: , ,

Опис

Ги смирува акните и иритациите, измазнувајќи ја кожата и заздравувајќи ги и дамките и лузните. Овој спот крем содржи 10% ниацинамид и 7% цинк, но е инфузиран и со сентела и екстракт од чајно дрво кои ја смируваат кожата и ја контролираат продукцијата на себумот, истовремено заздравувајќи ја кожата.

Состав:

Water, Niacinamide (10%), Butylene Glycol, Zinc Oxide (7%), Glycerin, Helianthus Annuus (Sunflower seed oil) , Dimethicone, Cetearyl Alcohol, 1, 2-Hexanediol, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Ceteryl Olivate, Polysorbate 60, Sorbitan Olivate, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Betaine, Hydroxyethyl Acrylate / Sodium Acryldimethyl Taurate Copolymer, Xanthan Gum, Sponge, Asiaticoside, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Asitic Acid, Madecassic Acid, Zinc PCA

Како се користи:

Нанесете само на регијата каде постои акна или иритација и нежно измасирајте за максимален ефект.

 

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.