Промоција!

TIAM Pore minimizing 21 cream

1,024.00 ден

Категории: , ,

Опис

Крема збогатена со 2.1% БХА, 5% ниацинамид и пантенол која ја подобрува текстурата на кожата, изедначувајќи го тенот, со што помага за визуелно намалување на видиливоста на порите.

Water, Butylene Glycol, Naicinamide, Dimethicone, Glycerin, Salix Alba (Willow) Bark Water, 1,2-Hexanediol, Betaine, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Zinc Oxide, Ethylhexylglycerin, Cetearyl Alcohol, Zinc PCA, Panthenol, Allantoin, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum, Ethyl Hexanediol

Нанесете од кремата на лицето како последен чекор од рутината (вечерна рутина), пред нанесување на СПФ (утринска рутина). Потребни минимум 21 ден за видливи резултати.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.