TIAM Snail & Azulene Low PH Cleanser Чистач за лице

820.00 ден

Опис

Нежен за кожата, овој чистач ја балансира пХ вредноста и ја измазнува и регенерира кожата, оставајќи ја нежна и мазна.

Состав:

Purified Water, Cocamidopropylbetaine, Sodium Lauroylmethyl Isethionate, Snail Mucus Filtrate, Polysorbate 60, Butylene Glycol, 1,2-hexanediol, Acrylate Copolymer, Tromethamine, Ethylhexanediol, Sodium Polyacrylate, Matricaria Flower Oil, Dipropylene Glycol, Panthenol, Allantoin, Citric Acid, Phenoxyethanol, Sodium Chloride, Sodium Guiaazulene Sulfonate (50ppm)

Како се користи:

Нанесете мала количина на влажни раце и нежно масирајте на лицето и деколтето, а потоа исплакнете со млака вода.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.