TIAM VITA B3 Mist Toner Тонер за лице

1,260.00 ден

Категории: , ,

Опис

Мист тонер со енормна моќ за хидратација и изедначување на тенот, флеките и смирување на иритации благодарение на 3% ниацинамид и Brightening Synergy Complex со tranexamic acid и Витамин Ц.

Состав:

Purified Water, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Propanediol, Vitis vinifera (Grape) Fruit Extract, Tranexamic Acid, Ethyl Ascorbyl Ether, Panthenol, Glycerin, Beta-Glucan

Како се користи:

На одалеченост од 20 цм од лицето прснете со мистот како дел од рутината пред нанесување на тонер, или во било кој дел од денот кога ви е потребна хидратација и освежување.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.