Tocobo COTTON SOFT SUN STICK SPF50+ PA+++ Фактор за лице

1,190.00 ден

Категории: , ,

Опис

Веганскиот TOCOBO Cotton Soft Sun Stick SPF50+ PA++++ во форма на стик нуди висока заштита од штетните УВ зраци. Овој производ е формулиран со SPF50+ PA+++++ со хемиски филтири, формулиран со екстракт од памук која нуди длабинска хидратација во кожата и заштита на нејзината бариера. Содржи 4 лековити растенија со моќни анти-воспалителни својства, и овозможува кожата да биде смирена без иритација. Екстрактот од агулички, женшен корен и борови сали и овозможуваат на кожата зголемена еластичност, нудејќи баланс помеѓу мастите и влагата кои и се потребни на кожата, а со помош на ниацинмидот се минимизираат поритете и ги избледуваат флеките, правејќи го овој стик погоден за сите луѓе кои страдаат од хиперпигментација. Благодарение на неговата форма прави да биде многу по лесен за реапликација во текот на денот

Synthetic Wax, Dibutyl Adipate, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Octocrylene, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dicaprylyl Carbonate, Cetyl Ethylhexanoate, Silica, Ethylhexyl Salicylate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Tocopheryl Acetate, Ozokerite, Melia Azadirachta Leaf Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Coccinia Indica Fruit Extract, Solanum Melongena (eggplant) Fruit Extract, Aloe Barbadensis Flower Extract, Cardiospermum Halicacabum Flower/Leaf/Vine Extract, Curcuma Longa (turmeric) Root Extract, Corallina Officinalis Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Gossypium Herbaceum (cotton) Extract, Sophora Flavescens Root Extract, Rheum Palmatum Root/Stalk Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Phellodendron Amurense Bark Extract, Oenothera Biennis (evening Primrose) Flower Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Pinus Palustris Leaf Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Echium Plantagineum Seed Oil, Simmondsia Chinensis (jojoba) Seed Oil, Caprylyl Glycol, Bisabolol, Triethoxycaprylylsilane, Titanium Dioxide, Polyglyceryl-2 Triisostearate, Octyldodecanol, Polyglyceryl-4

Како последен чекор од вашата рутина нанесете со стикот на вашето лице доволната количина. Носете го наоколу и реаплицирајте го на секој 3часа и кога има потреба од заштита од сонце.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.