Промоција!

Trust my sister Curl Booster Бустер за виткана коса

Бустер на локни

150 мл

370.00 ден

Нема на залиха

Опис

Благодарение на  ALMONDERMIN™ complex кој навлажнува, дава еластичност и креира заштитен биофилм на површината на кожата со што се добива прекрасен сјај и виталност. Го штити влакното од надворешни фактори и радикали. Дополнително, xanthan rubber е одговорна состојка за фиксација на локните. Богата доза со витамини и активни состојки како што се екстрактот од сладок бадем, marshmallow root extract  и чиа семките кои пенетрираат длабоко во влакното и овозможуваат сјаен изглед, еластичност и хидратација. Формула збогатена со propanediol, sorbitol and panthenol.

Нанеси на влажна коса. Исушете природно или со фен.

Состојки : Aqua, Glycerin, Propanediol, Sorbitol, Sodium Hydroxypropyl Starch Phosphate, Zea Mays Starch, Sorbitan Oleate Decylglucoside Crosspolymer, Panthenol, Xanthan Gum, Linum Usitatissimum Seed Extract, Salvia Hispanica Seed Extract, Althaea Officinalis Root Extract, Prunus Amygdalus Dulcis Fruit Extract, Dehydroacetic Acid, Citric Acid, Parfum, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.