Промоција!

Trust My Sister Emollient mask for medium porosity hair Маска за коса

Маската наменета за коса со средна порозност

200 мл

420.00 ден

На залиха

Опис

Иако твојата коса не изгледа како да е оштетена на прв поглед, знаеш дека и е потребна дополнителна нега.Маската наменета за коса со средна порозност го потхранува, регенерира и обновува влакното и ја зајакнува неговата бариера. Со редовно користење, косата ќе стане отпорна на надворешни штетни влијанија кои ја уништуваат секојдневно. Самата формула, богата со киселини и витамини богати со масти како масло од сладок бадем, авокадо, маслинка и макадамија длабински го потхрануваат влакното за вашата коса да изгледа витално, одржувано и свежо, превенирајќи создавање на мастење на косата и кинење и пукање на влакото!

Состојки : Aqua, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Isopropyl Myristate, Olea Europaea Fruit Oil, Cetrimonium Chloride, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Persea Gratissima Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Polyquaternium Chloride-6, Guaridimonium Dulisium Chloride-6, Guaridimonium Chloride , Citric Acid, Parfum, Benzyl Alcohol.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.