Промоција!

Trust my sister Hot oil treatment for high porosity hair Масло за коса

Ефектот кој ке го добиеш е неодолива, мека коса полна со живост и сјај.

100 мл

285.00 ден

Нема на залиха

Опис

Селектирана композиција од масла како што се семка од памук, семка од грозје, коноп и соја, овозможува интензивна хидратација и заштитна бариера на влакното. Богат со киселини со масти и нутритивни компоненти, овој микс длабоко пенетрира во влакното и скалпот и ги регенерира и реструктуира. Маслото од семка од грозје придонесува за регулација на лачењето на себум, Soybean oil штити од опаѓање и распукнување, коноп маслото ја скротува и омекнува косата, превенира опаѓање и потикнува раст, додека Cottonseed oil ги штити врвовите на косата. Ефектот кој ке го добиеш е неодолива, мека коса полна со живост и сјај.

Нанеси неколку капки по должина косата, на влажна коса и измасирај го скалпот. Остави неколку часа па исплакни.

Состојки : Vitis Vinifera Seed Oil, Glycine Soja Oil, Cannabis Sativa Seed Oil, Gossypium Herbaceum Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Parfum.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.