Trust My Sister Mousse shampoo for medium porosity hair Шампон

Шампон против безживотна и заплеткана коса

200 мл

690.00 ден

На залиха

Опис

Дали твојата коса е безживотна, заплеткана и и е потребно длабинско потхранување?! Овој пена шампон е идеален за длабинско чистење и потхранување на влакното кој овозможува хидратација и ја подобрува состојбата на косата давајќи и свеж и витален изглед, а истовремено ја зајакнува нејзината бариера со што ја штити од надворешни фактори! Благодарение на комбинацијата од природни екстракти кој е збогатен со морски богатства овој шампон овозможува извонредна ревитализација. Нори комплексот, добиен од морски алги, ја зајакнува косата и го реконструира влакното, давајќи и еластичност и превенира кршење и сушење.

Дополнително збогатен со сладоб бадем кој ја потикнува циркулацијата во скалпот и поттикнува раст на косата. Marshmallow extract совршено хидрира, смирува иритации и има анти инфламаторно дејство. Хибискус екстрактот има за цел поттикнување на раст на косата и превенирање и намалување на коса која што е во фаза на опаѓање. 

Состојки  : Aqua, Coco-Glucoside, Butane, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Propane, Glycerin, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Hydrolyzed Hibiscus Esculentus Extract, Porphyra Umbilicalis Extract, Linum Usitatissimum Sulfosuccinate, Althulus Extractic, Althulus Extractic, Althulaea. Extract, Lecithin, Tocopherol, Polyquaternium-6, Cetrimonium Chloride, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Caesalpinia Spinosa Gum, Sodium Hydroxide, Trisodium NTA, Palmitate, Acitate, Glycorbyleryl, Ascorbyleryl, Ascorbyleryl Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.