Trust My Sister Protein mask for high porosity hair Маска за коса

Маска за сува, испукана и нескротлива коса

200 мл

 

840.00 ден

Само 1 останати во залиха

Опис

Сува, испукана и нескротлива коса? Бенефитите од оваа маска се се’ што и е потребно на твојата коса! Оваа протеинска маска го регенерира влакното и го реконструктира длабински со црл да се добие здраво влакно, полно до живост и виталност! Состојки како кашмир, овес и оризов протеин, како и екстракти од семката на памукот и семката од грозјето се клучни за интензивната регенерација која оваа маска ја овозможува за витална и бујна коса!

Состојки : Aqua, Cetearyl Alcohol, Isopropyl Myristate, Behentrimonium Chloride, Glycerin, Gossypium Herbaceum Seed Oil, Cetrimonium Chloride, Vitis Vinifera Seed Oil, Hydrolyzed Wool, Hydrolyzed Rice Protein, Hydrolyzed Wheed Wheed Protein , Keratin, Leuconostoc / Radish Root Ferment Filtrate, Polyquaternium-6, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Dehydroacetic Acid, Citric Acid, Parfum, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Benzyl Alcohol, Phenoxyethanol.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.