Промоција!

Trust My Sister Protein mask for medium porosity hair Маска за коса

Маска со протеини од баобаб семки, ориз, авокадо и макадмиа

200 мл

420.00 ден

На залиха

Опис

Твојата коса е во добра состојба но сепак и недостига живост?! Оваа маска ја обновува безживотната коса благодарение на протеини со ниски молекули  кои се идеални за коса со средна порозност. Интензивно ја репарира структурата на влакното и ги исполнува дупките во влакното кои ја прават косата безживотна и кршлива!

Благодарение на состојките како протеини од баобаб семки, ориз, авокадо и макадмиа, оваа маска на косата и овозможува максимална виталност и сјај!

Состојки : Aqua, Cetearyl Alcohol, Isopropyl Myristate, Behentrimonium Chloride, Glycerin, Hydrolyzed Wool, Cetrimonium Chloride, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Persea Gratissima Oil, Hydrolyzed Keratin, Hydrolyzed Rice Proteans, Hydrolyzed Seed Proteans, Hydrolyzed Seed Proteans / Digrolyzed Seed Proteans / Radish Root Ferment Filtrate, Polyquaternium-6, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Dehydroacetic Acid, Citric Acid, Parfum, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Benzyl Alcohol.

 

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.