Промоција!

Trust my sister Scalp Serum Серум за скалп

Серум за скалп

100 мл

310.00 ден

Опис

Слабата и оштетена коса не само што треба реконструкција, туку и се потребни состојки кои ке ја вратат нејзината јачина, Овој серум овозможува свежина на косата и ги стимулира и потхранува скалпот и влакното. Збогатен со ALMONDERMIN™ комплекс навлажнува, дава еластичност и креира заштитен биофилм кој овозможува долготраен сјај и јачина. Комбинацијата од алое вера екстракт и женшен екстракт стимулира микроциркулација. Екстрактот од овес во комбинација со авокадо екстракт го реконструира влакното и го штити влакното и скалпот со посебен слој кој овозможува заштита од надворешни фактори. Композиција збогатена со KAPILARINE екстракт превенира опаѓање на косата и го реактивира природниот животен циклус на влакното.

Нанеси неколку капки на скалпот и масираји нежно неколку минути. Користи го 2 до 3 пати неделно на чист скалп. Не плакни.

Состојки: Aqua, Glycerin, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Avena Sativa Kernel Extract, Serenoa Serrulata Fruit Extract, Althaea Officinalis Root Extract, Persea Gratissima Fruit Extract, Eleutherococcus Senticosus Root Extract, Linum Usitatissimum Seed Extract, Kigelia Africana Fruit Extract, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Salvia Sclarea Extract, Cinnamomum Zeylanicum Bark Extract, Prunus Amygdalus Dulcis Fruit Extract, Sorbitan Oleate Decylglucoside Crosspolymer, Propylene Glycol, Dehydroacetic Acid, Xanthan Gum, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol.

 

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.