Промоција!

Trust My Sister Serum for medium porosity hair Серум за коса

Серум идеален за коса со средно ниво на порозност

40 мл

295.00 ден

Само 1 останати во залиха

Опис

Доколку сакаш витален и сјаен изглед на косата треба постојано да се грижиш и за скалпот. Оваа богата формула овозможува интензивна нега, го зајакнува влакното, овозможува одржување на оптимално ниво на хидратација, штити од кршење, пукање и плеткање на косата. Благодарение на миксот од состојки овој серум е идеален за коса со средно ниво на порозност – маслиновото масло потхранува и навлажнува, додека слаткиот бадем ја подобрува циркулацијата во скалпот поттикнувајќи забрзан раст. Авокадо маслото овозможува хидратација, а макадамиа маслото ја враќа силата на скалпот и косата, како што и штити од нејзино мастење.

Состојки : Dimethicone, Dimethiconol, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Olea Europaea Fruit Oil, Persea Gratissima Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Parfum.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.