Промоција!

Trust My Sister Universal humectant mask Маска за коса

Универзална маска за коса

200 мл

420.00 ден

На залиха

Опис

Без разлика каков тип на коса имаш, секоја коса бара оптимално одржување на хидратација, особено кога ниеден кондиционер не ти ја овозможува посакуваната свежина, мекост и еластичност на влакното! Оваа маска благодарение на збогатеноста со хидроскопски навлажнувачки материи успешно ја задржува влажноста во самото влакно без разлика на типот на косата! Кога влакното е хидрирано, истото е заштитено од кршење, пукање и мастење. Богата со масло од бабасу, екстракт од лен, сладок бадем, корен од бел слез, пантенол и семки од хибискус, оваа маска е хидрирачка бомба за секоја коса!

 

Состојки : Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Isopropyl Myristate, Behentrimonium Chloride, Panthenol, Orbignya Oleifera Seed Oil, Cetrimonium Chloride, Hydrolyzed Seed Hibiscus Esculentus Extract, Linum Extracti. Prunus Amygdalus Dulcis Fruit Extract, Hydrolyzed Rice Protein, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Hyaluronic Acid, Polyquaternium-6, Citric Acid, Dehydroacetic Acid, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Xanthan Gum, Potassium Sorbate, Sodium Benzoateethl alcohol, Benoateethl alcohol.

 

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.