Промоција!

URMA LED Маска

Уживај во LED светлосната терапија по дома, на работа или каде и да посакаш секогаш кога ти е потребен beauty boost.

4,000.00 ден

Нема на залиха

Опис

LED светлосна терапија е неинвазивен третман на кожата за акни, против стареењето, оштетување од сонце, хиперпигментација, rosacea, досадна кожа и многу други кожни состојби.

LED светлосната терапија  или „диода што емитува светлина“ работи со емитување на инфрацрвена светлина (предизвикувајќи топлина) во специфични бранови должини/спектар. Светлосната маска ти овозможува  да уживаш во терапиите со ЦРВЕНА, СИНА и АМБЕР LED боја. Секоја боја емитува одредена бранова должина за да ги активира клетките на кожата во различни слоеви за да започне природниот процес на репарирање на кожата. Докажано е дека го забрзува заздравувањето, ги измазнува фините линии, ги убива бактериите што предизвикуваат акни и промовира здрава сјајна кожа. Се користи по чистењето на твојата кожа, бидејќи LED светлата  помагаат да се оптимизираат твоите омилени серуми, навлажнувачи и тонери подлабоко во кожата. Со стимулирање на протокот на крв, маската помага да се подмлади досадната/уморна кожа изложена на штетните фактори на животната средина.

 

ЦРВЕНА Терапија со светлина – Anti aging

(Должина на бранови помеѓу 620nm до 750nm) Третманот со црвено светло ќе ја исполни кожата и ќе помогне да се изедначат фините линии. Се користи против стареење и намалување на брчките преку стимулирање на фибробластните клетки да произведуваат и лачат колаген и еластин. Исто така, се верува дека ги намалува цитокините, кои предизвикуваат воспаление.

 

СИНА Светлосна терапија – Anti Acne

(Должина на бранови помеѓу 405nm до 420nm) Спречува и третира благи до умерени акни. Оваа специфична бранова должина го стимулира производството на радикали на кислород кои ги убиваат бактериите P. Acnes (бактерии кои предизвикуваат акни), без да ја оштетат кожата. Терапијата со сина светлина исто така е клинички докажана дека го контролира производството на себум/масло.

 

Портокалова светлосна терапија – Anti Redness

(Должина на бранови помеѓу 590nm до 620nm) Ја подобрува функцијата на проток на кислород во клетките, ја забрзува циркулацијата, помага во избледување на пигментите и е корисни за подобрување и омекнување на кожата.

 

Како се користи ?

Пред да започнете, проверете дали вашата маска се полни со помош на микро-USB кабелот (околу 30 минути)

  1. Исчисти ја кожата на лицето и нанеси од омилениот серум, навлажнувач или тонер
  2. Постави ја маската удобно над лицето
  3. Притисни го копчето за вклучување што се наоѓа на левата страна на уредот за да ја започнеш сесијата за LED терапија
  4. За да го промениш изворот на светлина, притисни го копчето за вклучување за да избереш помеѓу црвено, сино или портокалово во зависност од саканата терапија за лекување
  5. Маската е на self-timer од 15 минути. За да се префрлиш на друга боја или да користиш една боја повеќе од 15 минути, повторно кликни на копчето за вклучување и избери ја бојата по избор.
  6. За исклучување притисн и држи го копчето за вклучување додека не се исклучи светлото (околу 2-3 секунди)
  7. Избриши ја маската со нежна крпа или салфетка за чистење по секоја употреба и чувај ја на ладно и суво место

 

Ве молиме прочитајте ги сите упатства во кутијата пред употреба. Консултирајте се со дерматолог пред употреба доколку не сте сигурни, ако имате медицински проблеми или неодамна сте биле подложени на козметичка процедура. Консултирајте се со лекар ако сте имале хемиски пилинг/киселини пилинг или екстремни изгореници од сонце или имате какви било хронични пореметувања на кожата. Користењето на оваа LED маска за лице треба да биде удобно искуство. Ако почувствувате каква било форма на непријатност, прекинете ја употребата веднаш. Не користете го уредот ако состојбата на вашата кожа се влошува или чувствувате непријатност, иритација, црвенило, итн. Производите на URMA не се наменети за дијагностицирање, лекување, лекување или спречување на било која болест. Секоја негативна последица што произлегува од злоупотреба на производите на URMA Beauty или примена на производите на URMA Beauty, не е одговорност ниту на URMA или на нејзините партнери. Сите производи на URMA треба да се чуваат подалеку од деца. Децата под 18 -годишна возраст не треба да користат или да играат со уреди/алатки/масажери на URMA Beauty. Производите не се тестирани на деца. Пред полнење, проверете дали уредот и USB -портата се без вода. Исклучете го уредот од полначот додека го користите.

 

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.