HEIMISH All Clean Green Foam PH 5.5 Гел за чистење на лице

280.00 ден665.00 ден

SKU: Недостапно Категории: , , ,

Опис

Хипоалерген нежен гел за длабинско чистење и балансирање на влажноста на кожата благодарение на PH 5.5. Внимателно создадена формула дури и за најсензитивната и иритирана кожа, кожа склона на акни.
Совршена формула која придонесува за длабинско чистење и балансирање на влажноста на кожата, постигнувајки максимален ефект на хидратација на кожата. Нежен и лесен за користење, дури и за најпроблематичната кожа – богат со состојки кои имаат смирувачки ефект.

Состав:

Water, Potassium Laureth Phosphate, Glycerin, Lauryl Hydroxysultaine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Quillaja Saponaria Bark Extract, Centella Asiatica Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water, Potassium Cocoyl Glutamate, Citric Acid, Coco-Glucoside, Sodium Chloride, Caprylyl Glycol, Glyceryl Caprylate, Tromethamine, Sodium Cocoyl Glutamate, Sodium Cocoyl Isethionate, 1,2-Hexanediol, Disodium EDTA

Како се користи:

Нанесете на влажна кожа, нежно измасирајте го лицето и исплакнете со млака вода.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.